Služby

Sušení truhlářského řeziva

Sušení truhlářského řeziva

Nabízíme volné kapacity pro sušení truhlářského řeziva v naší plně automatizované komorové sušárně, Služba je určena pro truhláře, truhlářské firmy, popř. pro všechny konečné zpracovatele řeziva.

Výhody profesionálně vysušeného řeziva

  • řezivo se neznehodnotí neodbornou manipulací
  • konečná vlhkost řeziva je stanovována dle standardů pro využití v prostředí, kde bude vysušené řezivo použito (nestane se, že by v daném prostředí nabobtnalo nebo seschlo a vznikly tím nežádoucí deformace vysušeného materiálu)

Proces sušení trvá několik dnů i týdnů v závislosti na hustotě, vstupní vlhkosti a tloušťce materiálu. Je řízen počítačovým programem v závislosti na čase a vlhkosti sušeného materiálu. Přirozené sušení ve venkovním prostředí trvá i léta a tak je sušení v sušárnách v průmyslovém zpracování řeziva nutností.

Hoblování

Hoblování

Nabízíme hoblování na čtyřstranné frézce WEINIG do rozměru 120*200 mm - vhodné pro stavebně-truhlářské a truhlářské polotovary vyžadující přesnou kalibraci.

Toto mohou využít truhláři, tesaři, výrobci dřevostaveb, stavební firmy, ale i soukromé osoby.

Cena se určuje dohodou s ohledem na rozměry opracovávaného materiálu.

Impregnace

Impregnace

Nabízíme povrchovou impregnaci máčením v impregnační vaně prostředkem Bochemit (do délky 6 m).

Služba je určena pro tesaře, stavební společnosti, soukromníky, prostě pro všechny, kteří mohou využít impregnované řezivo.

Impregnované řezivo lze využít i ve venkovním prostředí, je chráněno proti dřevokazným houbám a hmyzu. Výhodou je rychlost, hloubka a kvalita průniku impregnačního látky do řeziva oproti natírání štětcem nebo válečkem.

Orientační cena 800 – 1000,- Kč za m3 řeziva.

Používáním našich stránek vyjadřujete plný souhlas s použitím souborů Cookie k poskytování služeb a shromažďování dat.
Více informací: Pravidla cookies, Ochrana osobních údajů